Ексзаступник міського голови Борисполя і ветеран заявив про захоплення влади в місті колишнім «регіоналом»

Бориспільська міська рада. Ілюстративне фото

Facebook / Виконавчий комітет Бориспільської міської ради

Колишній заступник Бориспільського міського голови, ветеран російсько-української війни Віталій Горкун, заявив, що владу в місті намагається захопити колишній «регіонал», який зараз виконує обов’язки очільника Борисполя, поки той пішов служити в Збройні сили України.

Про це йдеться в дописі Горкуна.

Міський голова Борисполя Володимир Борисенко у вересні 2023 року мобілізувався до лав ЗСУ.

«Суспільство має усвідомити, що коли один із військових зазнає поранення чи, не дай Боже, гине, то на його місце має прийти інший. Не має значення хто ти: міський голова, депутат, підприємець, водій, механік… Саме зараз настав вирішальний і переломний момент війни», — пояснив Борисенко.

У листопаді виконувачем обов’язків міського голови призначили Владислава Байчаса — секретаря міської ради. Колись він був у забороненій нині «Партії Регіонів», а потім успішно переобрався до міської ради від «Блоку Петра Порошенка» (нині «Європейська Солідарність») та «Слуги Народу».

Відтоді в міській раді та громаді розгорілася суперечка про те, хто повинен керувати містом, поки чинний міський голова служить.

Горкун розповів, що 27 листопада, на 47-й позачерговій сесії міської ради, депутати проголосували за його звільнення «під гучне гасло скорочення посад для заощадження коштів під час війни».

Та насправді, впевнений Горкун, його звільнили, «аби розчистити дорогу тим, хто грабував країну і місто до Революції Гідності й хоче робити це навіть під час великої кривавої війни на виживання». За його словами, «самозахопити владу» в місті намагається Байчас.

«Я не тримаюсь за крісло. Мені шкода лише таку кількість часу та сил, яку ми витратили на нашу роботу в цій царині. Людей, які довірили нам це робити, які вірили в нас, всупереч постійним вкидам та фейкам, які генерували проти нас ручні канали комунікації», — наголосив Горкун.

Водночас Байчас називає звинувачення в захопленні влади «відвертою брехнею».

«Оскільки міський голова перебуває на службі в ЗСУ по загальній мобілізації, він не може виконувати свої повноваження на час такої мобілізації», — заявив він.

Секретар міськради посилається на частину другу статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка визначає, що якщо міський голова не може здійснювати свої повноваження, то тимчасово його обов’язки здійснює секретар міськради.

«Закон визначає лише одну посадову особу місцевого самоврядування, яка на тимчасовій основі здійснює повноваження міського голови», — додав він.

Тим часом депутат Бориспільської міськради минулої каденції Олег Верес поширив фотографію нібито із заявою Борисенка про звільнення. У ній міський голова і військовий просить його звільнити нібито «за власним бажанням».

Більше про Горкуна

Він учасник Революції Гідності. У 2014 році Горкун став на захист України. Брав участь у звільненні Слов’янська. Двічі по 10 діб був у Донецькому аеропорту як командир відділення.

За особисту мужність і героїзм, вірність військовій присязі під час російсько-української війни в 2014-му його нагородили орденом «За мужність» III ступеня.

Ексзаступник міського голови Борисполя і ветеран заявив про захоплення влади в місті колишнім «регіоналом»

Очолював патрульну поліцію в Маріуполі та Борисполі.

Що відомо про Байчаса

Під час подій Революції Гідності Байчас був головою Бориспільської районної ради, а також очолював районний осередок «регіоналів».

22 січня 2014-го отримав нагороду «За заслуги» III ступеня від Віктора Януковича, який на той момент усе ще був президентом. Щоправда, вже наприкінці лютого того року, після розстрілів на Майдані, Байчас подав у відставку з посади голови райради.

У 2015-му його вдруге обрали депутатом Бориспільської районної ради, але вже від «Блоку Петра Порошенка». Через 5 років Байчас ішов на вибори вже від «Слуги Народу». Його знову перевибрали.

У жовтні 2020-го після смерті від коронавірусу тодішнього очільника Борисполя Анатолія Федорчука, Байчас виконував обов’язки міського голови. А у 2021-му він невдало балотувався на посаду міського голови на повторних виборах як самовисуванець.

Чотири політсили — «Слуга Народу», «Батьківщина», «Наш край» та заборонена «ОПЗЖ» — підтримали Байчаса як єдиного кандидата.

За даними руху «Чесно», Байчас — фігурант антикорупційних розслідувань. Так, журналісти проєкту «Наші гроші» у 2014 році писали, що таксі аеропорту «Бориспіль» без жодного конкурсу перейшло під контроль фірми, засновником якої є Байчас, а у 2015-му журналісти встановили, що найкращі паркування в аеропорту обслуговує компанія його бізнес-партнерів.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *