У сучасній постановці Театру на Подолі «Хазяїн» за класичною пʼєсою Івана Карпенка-Карого змінили прізвище одного з персонажів — економ Зеленський став Залуським. Це викликало обговорення в соціальних мережах і звинувачення в цензурі.

На заміну прізвища звернув увагу головний редактор видання «Главком» Микола Підвезяний, який побував на прем’єрі вистави 26 листопада.

«Хто пам’ятає, Зеленський у творі скаржиться на підлеглих йому «холопів», що «силу мають», боїться, що вони «можуть наговорити зайве»… І ось у новій постановці у Театрі на Подолі за версією режисера [Івана] Уривського (…) Зеленський став… Залуським», — написав Підвезяний.

За його словами, усі інші герої залишилися з оригінальними іменами та прізвищами.

Підвезяний, а також деякі інші коментатори сприйняли заміну прізвища як цензуру, адже воно збігається з прізвищем президента Володимира Зеленського. Інші, як-от акторка Марія Рудинська, висловили припущення, що режисер просто бажав уникнути «зайвих аналогій, які він не закладав» у виставу.

Зрештою, на обговорення відреагував сам режисер. Він наголосив, що усі персонажі є вигаданими та не мають на меті когось образити чи скомпрометувати.

«У виставі деякі персонажі обʼєднані в один, відповідно деякі прізвища змінені, бо не хотілось використовувати дешевий прийом і спекуляції на відомому прізвищі, щоб потішити глядача, та і в структурі вистави це виглядало б недоречно», — пояснив Уривський.

Режисер додав, що центральним персонажем вистави є не люди, а вівці.

Тим часом на сайті театру з афіші прибрали прізвища всіх персонажів «Хазяїна». Підвезяний з посиланням на глядачів заявив, що на другому прем’єрному показі вистави економа Залуського вже називали не за прізвищем, а за іменем.

Більше про виставу

У класичній п’єсі Карпенко-Карого сатирично висвітлюється становлення нової селянської української буржуазії в кінці XIX століття. У головній ролі — мільйонер Терентій Гаврилович Пузир, який вдається до різних афер, аби помножити свої статки.

Сучасна постановка ставить питання, ким є Терентій Гаврилович сьогодні — тираном чи добрим господарем, який дбає про бізнес, сім’ю й рідний край, йдеться в афіші.

У спектаклі грають такі відомі українські актори, як В’ячеслав Довженко, Богдан Бенюк, Михайло Кукуюк та інші.

Однак подивитися «Хазяїна» в інтерпритації Уривського не так просто, адже квитки на виставу розкупили на місяць наперед.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *