Країни Північної Європи залучать близько 20 кораблів для патрулювання Балтійського моря

Шведський корвет типу «Вісбю» під час навчань «Балтопс-17», 2017 рік. Ілюстративне фото

Facebook / Standing NATO Maritime Group 1

Десять північноєвропейських країн погодилися посилити свою військово-морську присутність у Балтійському морі для захисту критичної інфраструктури під водою. Планується залучити близько 20 кораблів.

Про це повідомляє шведський мовник SVT.

Йдеться про країни, які входять до Об’єднаних експедиційних сил (JEF), які очолює Велика Британія. Окрім неї, членами є  Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія та Швеція.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон зазначив, що його країна надасть два корвети типу «Вісбю». Загалом планується, що Балтійське море, а також частину Північного патрулюватимуть 20 кораблів.

За словами Йонсона, це має посилити захист критично важливої інфраструктуру під водою та «надіслати сигнали росії».

«Це, звичайно, симптом дуже серйозної ситуації з безпекою в світі, але передусім у нашому власному регіоні, і ми повинні мати можливість здійснювати подібні операції для захисту критичної інфраструктури, а також для того, щоб надіслати сигнали росії», — сказав голова оборонного відомства Швеції.

Він додав, що члени JEF ухвалили рішення в «тісній консультації з НАТО».

Трохи контексту

Захист критично важливої ​​підводної інфраструктури став актуальним насамперед після вибухів на газопроводах «Північний потік» у вересні 2022 року та пошкодження газогону Balticconnector, що сталося цьогоріч у жовтні.

Раніше генеральний секретар НАТО з питань розвідки та безпеки Девід Кеттлер заявив, що росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру Заходу, щоб помститися йому за підтримку України.

Після цього в НАТО створили центр захисту підводної інфраструктури через загрозу диверсій з боку росії.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *