Лубінець звернувся до польського омбудсмена щодо порушень прав українських перевізників

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

Facebook / Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець надіслав лист своєму польському колезі Марціну Вйонцеку. У ньому він попросив забезпечити дотримання прав і свобод українських перевізників, які нині перебувають у чергах на українсько-польському кордоні.

Про це Лубінець написав у своєму Telegram-каналі.

Він розповів, що до нього звертаються українські перевізники. Вони зазначають, що через блокаду на кордоні з Польщею водії не мають доступу до їжі й води і загалом перебувають в умовах, непристосованих для життєдіяльності.

Також у багатьох із них погіршився стан здоров’я через брак доступу до медичної допомоги. Крім того, уже відомо про смерть двох водіїв, що стояли в черзі.

Це порушення права на життя та охорону здоров’я, які гарантують 27 і 49 статті Конституції України, каже український омбудсмен.

Крім того, в українських водіїв закінчуються терміни, за якими вони можуть законно перебувати за кордоном. Згідно із законодавством України, за порушення термінів перебування за кордоном можуть притягнути до відповідальності.

Отже, як стверджує Лубінець, блокада також призводить до порушення права на працю, яке передбачає 43 стаття Конституції України.

Щоб розв’язати цю ситуацію, український омбудсмен, крім польського колеги, також звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Це питання перебуває на моєму особистому контролі!» — запевнив Лубінець.

Гуманітарна ситуація на кордоні з Польщею

Під час блокади кордону, яку організували польські перевізники, померли два українські водії.

«Я розумію, що, найімовірніше, причини там — фізіологія. Але так чи інакше стрес, якого вони зазнають через цей страйк, через те, що вимушені жити в кабінах і незрозуміло коли зможуть потрапити в Україну, додає негативу та спричиняє певні ситуації», — зазначав віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін.

Згодом через смерть водіїв Україна звернулася до Міністерства закордонних справ Польщі із черговою офіційною нотою з вимогою розблокувати рух вантажівок.

Для допомоги водіям, заблокованим на кордоні з Польщею, запустили штаб, який мав забезпечити їх їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *