Рада Україна — НАТО затвердила річну програму для України

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ

AP Photo / Olivier Matthys

Рада Україна — НАТО схвалила «амбітну» робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку та інновації, а також взаємодію.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ НАТО та проведення Ради Україна — НАТО. Її транслювало «Суспільне».

«Ми обговорювали членство в НАТО і ми дали рекомендації щодо первинних реформ, які мають бути в Україні, включно з боротьбою з корупцією та підтримкою прав людей. І Україна зараз набагато ближче до НАТО як ніколи раніше», — сказав він.

Журналісти нагадали, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорив, що війна у «глухому куті». У генсека НАТО запитали, яка можливість є для України, щоб вона стала ближче до НАТО і вийшла з цього «глухого куту».

За словами Столтенберґа, попри те протягом останніх місяців кардинальних змін на фронті не сталось, але «відбуваються величезні, страшні бої». Він, зокрема, зауважив, що Україна здійснила атаки на Чорноморського флоту, через що є можливість експортувати зерно з портів Одеси, а також била по тилу рф.

«Це теж важливий крок, це руйнує можливості та спроможності росії. Факт того, що Україна продовжує завдавати великих втрат росії, це і показує її міць та спроможність. Дуже важливо, щоб продовжувалося постачання зброї, щоб можна було далі воювати», — сказав генсек.  

Трохи контексту

В уряді України 28 листопада повідомляли, що Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції схвалила проєкт адаптованої річної програми Україна — НАТО.

Адаптована Річна національна програма (аРНП) — це підготовка України до членства в Північноатлантичному Альянсі. Її головна мета — підвищити обороноздатність України як майбутнього союзника Альянсу. Більше про це читайте тут.

Нагадаємо, що за підсумками Саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року лідери держав-членів Альянсу домовились про відмову від плану дій щодо членства (ПДЧ).

Натомість прогрес України у впровадженні реформ, необхідних для членства в НАТО, регулярно відстежуватимуть через прогрес в індикаторах виконання аРНП. 

Україна запропонувала перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консультацій у межах роботи Ради Україна — НАТО.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *