Реалізація необроблених лісоматеріалів через офіційний прозорий сайт sale.ueex.com.ua

Тепер від початку 2020 року можливо безперешкодно брати участь в аукціонах та продажах необроблених лісоматеріалів, причому на 44 біржах, які входять до системи  «ProZorro.Sale».

Про таку можливість заявив Урядовий портал та Кабмін України ще у минулому році.

Як стати учасником аукціону на ТБ «УЕБ»?

Взяти участь у торгах деревиною можуть громадяни нашої держави, державні та комунальні установи, українські та закордонні підприємства. Для цього потрібно здійснити кілька кроків:

 • Насамперед треба пройти реєстрацію на офіційному сайті Прозорро – sale.ueex.com.ua та сплатити гарантійний внесок. Він є своєрідною гарантією для користувача, яка надає йому та його власності безпеку у процесі купівлі-продажу та загалом на цілому майданчику.
 • Потрібно підписати договір про продаж необробленої деревини із електронною біржею.
 • Після ухвалення договору – можна працювати над створенням нового власного лота. Детальнішу інструкцію зі створення оголошення й не тільки, можна подивитися на  YouTube каналі української енергетичної біржі. Також при розробці лоту потрібно вказати:
  • Обсяг однієї партії необроблених дерев (не менше ніж 150 кубометрів);
  • Початкова ціна за 1 кубічний метр (загальна вартість повинна бути більшою за 200 000 гривень);
  • Точне місце розташування ресурсів;
  • Точний час проведення та закінчення аукціону;
  • Класифікація деревини та її якість;
  • Величина кроку, на який піднімається вартість за лот.
 • Далі це оголошення публікується на сайті sale.ueex.com.ua/news/prodazh-derevyny-v-systemi-elektronnyh-aukcioniv-prozorro-sale, та автоматично відправляється на 44 біржі-партнери.
 • У наступні декілька днів (їх може бути більше як 10), усі охочі взяти участь у торгах повинні подати заявку та чекати на початок аукціону.
 • Після початку торгів, усі учасники починають торгуватися та підвищувати ціну на лот, виборюючи його.
 • Коли час для торгування вже вийшов, система автоматично визначає переможця,  та повідомляє про це усіх, хто брав участь в аукціоні з продажу лісових ресурсів.

Якщо у будь-якого користувача виникли проблеми у роботі на сайті, чи з’явились питання щодо продажів та купівлі, можна сміливо звертатися до служби підтримки ДП «Прозорро». Кваліфіковані менеджери зможуть дати відповідь на усі питання швидко та доступно у будь-який зручний для клієнта час доби. З ними можна зв’язатися через гарячу лінію, електронну пошту, Фейсбук та Телеграм.

Як будуть проводитися продажі деревини на електронному майданчику Прозорро?

Створити власний аукціон, чи купити необроблені лісоматеріали, можливо не виходячи з власного будинку або офісу. Навіть через Інтернет можливо безпечно та швидко взяти участь у реалізації деревини. Саме такий спосіб проведення торгів став самим популярним на теперішній момент, адже звичайні торгові аукціони все давно застаріли.

Цікаво значи, що лише за декілька тижнів реалізації лісових ресурсів, лісозаготівельні компанії змогли отримати прибуток у розмірі 40 мільйонів гривень. А за весь час роботи електронного майданчика Прозорро.Продажі, було проведено більше ніж 260 тисяч чесних аукціонів, дохід з яких був щонайменше 25 мільярдів українських гривень. Враховуючи такі великі цифри, «Українська енергетична біржа» добре слідкує за якістю їхньої роботи та надає усім клієнтам безпечність, прозорість та законність усіх операцій на сайтах з продажу деревини.