Що потрібно знати про малу приватизацію через систему ProZorro. Sale

Приватизація — це всім давно знайоме слово. Особливо це актуально в українських реаліях де за часи незалежності було приватизовано майже всі. Говорячи простими словами, мова йде про перехід державного майна у власність приватних осіб.

На папері все це може виглядати вигідно як для однієї, так і для іншої сторони. Але, це працює за таким принципом лише за умови, якщо обидві сторони дотримуються своїх пункти за договором і не проводять ніяких укритті маніпуляцій з метою отримання більшого прибутку.

Не так давно в системі ProZorro. Sale також з’явилася можливість брати участь в торгах по малу приватизацію. При цьому, питання стосується тільки малу приватизацію. Це означає, що ніякі стратегічно важливі об’єкти для держави виставляти на лот не будуть.

Для прикладу, перейшовши в розділ з малою приватизацією, ви зможете знайти там такі лоти, як:

  1. підприємства;
  2. Пакети акцій;
  3. Нерухоме та рухоме майно;
  4. Майнові комплекси.

Це лише кілька прикладів того, що може виставлятися на малу приватизацію. Всі ці лоти ви можете легко знайти на сайті sale.uub.com.ua. Важливо відзначити, що подібні лоти повинні спочатку на 100% належати державі. Залежно від рентабельності підприємств і різного роду об’єктів, цінник на участь і першу ставку в таких торгах може бути відповідним.

Цікаві факти про малу приватизацію через систему ПроЗорро

Багато хто помилково намагаються подавати заявку на малу приватизацію, навіть чітко не розуміючи, що це взагалі за процес і як все це працює. Щоб не опинитися в незручному становищі, рекомендується заздалегідь ознайомитися з темою приватизації і лише після цього приймати якісь рішення.

З основ, можна виділити такі моменти. як:

Стартова ставка визначається не організатором торгів, а відповідною комісією. Це означає, що навіть маючи реальне бажання отримати певний відсоток надприбутки з боку державних осіб, зробити цього неможливо;

Мала приватизація — це процедура, яка відноситься виключно до нерухомості державної спрямованості. Тобто, це ті об’єкти і підприємства, які раніше перебували в фонді державного майна України;

Є два основні варіанти проведень аукціонів з малої приватизації. Перший — це англійська і його суть полягає в поступовому підвищенні ставок до тих пір, поки не залишиться один переможець.

Що стосується конкретних об’єктів малої приватизації, які можна знайти на сайті українській універсальній біржі, то це можуть бути ще й різні комплекси з декількох споруд, елементи нежитлових будівель, комбінати, заводи, бази відпочинку, магазини, кінотеатри і все в цьому роді.

Чому варто брати участь в аукціонах з малої приватизації

Насправді, є багато позитивних моментів, які говорять про те, що є сенс брати участь в торгах на малу приватизацію.

  • Перше — це ринковий цінник, який буде значно нижчим;
  • Друге — це відсутність корупційних чинників та штучних завищень вартості;
  • Третє — це місце розташування нерухомості та інших об’єктів, всі вони знаходяться на території України;
  • Четверте — це реальна можливість взяти участь в аукціоні, перебуваючи в будь-якій точці держави.

У будь-якому випадку, тема не така проста і щоб не опинитися в незручному становищі, рекомендується з нею ознайомитися докладніше. Зробити це можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/privatization, викладений на сайті матеріал буде корисний як новачкам, так і більш досвідченим користувачам.