В Індії врятували всіх робітників, які понад два тижні перебували під землею через обвал тунелю

Карети швидкої допомоги забирають робітників, яких врятували з-під землі в Індії

AP Photo

Індійські рятувальники евакуювали з-під землі 41 робітника, які опинилися у пастці через обвал тунелю в Гімалайських горах.

Про це пише Guardian.

Будівельників витягли через евакуаційну трубу ввечері 28 листопада після 400 годин рятувальної операції. Для цього залучили спеціалістів з ручного буріння.

«Я видалив останній камінь і зміг їх [заблокованих будівельників] побачити. Вони нас обіймали й дякували. Ми працювали безперервно протягом останніх 24 годин. Я не можу передати свого щастя. Я зробив це для своєї країни», — сказав спеціаліст із ручного буріння Мунна Куреші.

Карети швидкої допомоги, а далі гелікоптери забирали чоловіків, яких витягували з-під землі. Також для них приготували традиційну індійську їжу.

Прем’єр-міністр країни Нарендра Моді назвав рятувальну операцію «дивовижним прикладом людяності та командної роботи».

«Успіх рятувальної операції наших братів-робітників в Уттаркаші викликав у всіх емоції. Я хочу сказати тим, хто опинився в тунелі, що ваша мужність і терпіння надихають усіх», — написав Моді в соціальних мережах.

Про обвал

Робітники, які будували автомобільний тунель в індійському північному штаті Уттаракханд, потрапили в пастку через зсув ґрунту рано вранці 12 листопада. До операції з порятунку будівельників залучили понад 200 рятувальників, а також військових і лікарів.

Заблоковані робітники отримували кисень, їжу, воду та ліки через невеликий водопровід. Для спостереження за станом їхнього здоров’я на місце привезли десяток лікарів і психіатрів.

Наприкінці минулого тижня буровій машині вдалося пробратися крізь майже 50 метрів завалів, що спонукало владу оголосити: «порятунок відбудеться протягом годин». А втім, коли залишалося приблизно 12 метрів, бурове лезо зламалося, заплутавшись у металі.

Влада заявила, що буде впроваджено нову стратегію, і в неділю, 26 листопада, почався ризикований процес вертикального буріння даху тунелю, попри попередження геологів, що це може призвести до обвалу ще більшої частини.

Зрештою, стався тріумф людської праці над технікою, оскільки фахівцям, які займаються ручним бурінням, вдалося пробити останні 12 метрів завалів.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *