Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції схвалила проєкт адаптованої річної програми Україна — НАТО. Його представлять у Брюсселі 29 листопада.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Адаптована Річна національна програма (аРНП) — це підготовка України до членства в Північноатлантичному Альянсі. Її головна мета — підвищити обороноздатність України як майбутнього союзника Альянсу.

Проєкт програми містить п’ять базових розділів: 

політичні та економічні питання;оборонні та військові питання;ресурсні питання;питання безпеки;правові питання.

Так, у частині політичних реформ вказується трансформація державного управління, підвищення прозорості та сприяння інклюзивному політичному процесу.

В уряді наголосили, що аРНП «скоординована та гармонізована» з реформами для початку переговорів із Європейським Союзом про вступ, а також з рекомендаціями G7, Міжнародного валютного фонду, Ради Європи, Організації економічного співробітництва та розвитку й інших партнерів.

У 2024 році програма зосереджується на посиленні оборонних спроможностей України через розвиток систем планування, управління та контролю. Зміни відбуватимуться через впровадження «стандартів і найкращих практик» НАТО, додали в уряді.

Як розповіли в Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції, ключові зусилля будуть сконцентровані на таких напрямах:

ефективний демократичний цивільний контроль над силами безпеки та оборони;забезпечення доброчесності, прозорості, підзвітності у секторі безпеки та оборони;трансформація оборонної політики та планування;модернізація систем управління та контролю;удосконалення системи стратегічних комунікацій;цифрова трансформація, кібербезпека, інформаційна безпека та обмін інформацією;трансформація оборонної промисловості та впровадження сучасних технологій;управління ресурсами;розширення можливостей у сфері реабілітації та реінтеграції ветеранів/ветеранок війни.

Тепер аРНП представлять союзникам у Брюсселі 29 листопада на засіданні Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Трохи контексту

За підсумками Саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року лідери держав-членів Альянсу домовились про відмову від плану дій щодо членства (ПДЧ).

Натомість прогрес України у впровадженні реформ, необхідних для членства в НАТО, регулярно відстежуватимуть через прогрес в індикаторах виконання аРНП. 

Україна запропонувала перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консультацій у межах роботи Ради Україна — НАТО.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *