Як продається арештоване майно в Україні

Майно, що було вилучено у власників на підставі судових рішень, називається арештованим. Раніше воно продавалося на закритих торгах через «своїх», із-за чого з’являлося багато питань щодо чесності та прозорості таких аукціонів.

Наразі арештоване майно в Україні продається через систему Прозорро.Продажі, хоча держпідприємство СЕТАМ не припинить виконувати функцію організатора торгів. В системі Прозорро акредитовано понад 40 торгівельних майданчиків, на яких і проводяться електронні аукціони. У потенційних покупців є можливість обрати торгівельний майданчик, на якому буде зручно працювати. Всі ці майданчики підключені до єдиної бази даних, тому якщо лот виставляється на одній торгівельній платформі, то він автоматично відображується і на іншій.

Метою використання системи Прозорро.Продажі для реалізації майна боржників є бажання влади зробити продаж проблемного майна більш прозорим та відкритим. Раніше таке майно могло продаватися «своїм» по більш низькій ціні, із-за чого його власник та кредитор не могли отримати свої кошти. В результаті відкритих онлайн торгів вартість такого майна буде визначатися ставками самих учасників. В ході чесної конкурентної боротьби за право придбати таке майно потенційні покупці будуть підвищувати ставки, і так буде формуватися справедлива ціна лоту. Більш детальніше про це написано тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/poryadok-realizatsii-areshtovanogo-majna-korysna-informatsiya/.

Також порядок реалізації арештованого майна був удосконалений для того, щоб функції адміністрування системи були розділені. Крім цього були спрощені умови повернення учасникам гарантійних внесків, а також врегульовані підстави для дискваліфікації учасників.

Система Прозорро.Продажі є надійним та зручним інструментом для реалізації арештованого майна та майна банкрутів. Тут забезпечується максимальний рівень прозорості та відкритості. Відтепер лоти, що виставляє державне підприємство СЕТАМ, є доступними для придбання будь-якому бажаючому. При реалізації арештованого майна ніхто не може створити жодного бар’єру для потенційних покупців. Вилучені активи тепер не будуть продаватися по заниженій вартості «своїм», а будуть виставлені на відкриті торги та продані по справедливій ціні. Завдяки цьому держава не буде зазнавати збитків, як це було раніше.