Європейська мережа операторів системи передання електроенергії (ENTSO-E) ухвалила рішення про переведення України з тимчасового режиму на постійну синхронізацію.

Про це повідомили прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Це означає, що процес синхронізації енергосистем України та Європейського Союзу повністю завершено, а потужності для імпорту електроенергії з Європи збільшено на 500 МВт — до 1700 МВт.

«Таке рішення партнери ухвалили після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем. І це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти», — наголосив Кудрицький.

За словами голови «Укренерго», попереду — розвиток спільної системи енергетичної безпеки та створення єдиного з Європою ринку електричної енергії.

Що передувало?

У березні 2022 року Україна екстрено приєдналася до європейської енергосистеми, продемонструвавши стійкість української енергосистеми в ізольованому режимі під час повномасштабної російської агресії.

Але для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E, «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які оператор домовлявся з європейськими партнерами ще у 2017 році.

Ситуація в енергосистемі

Як повідомили в «Укренерго», ремонтні бригади продовжують відновлювати мережі та знеструмлені негодою населені пункти. Надвечір, коли споживання електроенергії зростає, збільшується навантаження на енергосистему.

«Обладнання перевантажується, а для наших ремонтників, які працюють у складних умовах, збільшується обсяг відновлювальних робіт», — наголосили в «Укренерго».

Тому там укотре закликали ощадно використовувати електроенергію. Наприклад, радять вимикати електробойлер, якщо не плануєте використовувати його найближчим часом, не залишати електроприлади в режимі сну та вмикати світильник або настільну лампу замість люстри.

Станом на ранок 28 листопада електроенергії, виробленої українськими електростанціями, було достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувалися, зазначали в «Укренерго».

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *