Зеленський — головний «мрійник», а Єрмак — «зелений кардинал»: Politico назвало найвпливовіших людей в Європі

Президент Володимир Зеленський під час заходу до Дня Десантно-штурмових військ, 21 листопада 2023 року

Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський став головним «мрійником» Європи за версією американського видання Politico. Його назвали «марафонцем» і порівняли з Вінстоном Черчиллем, Мартіном Лютером Кінгом і Нельсоном Манделою.

Про це йдеться на сайті рейтингу Politico.

«Час від часу з’являється якийсь лідер, який самотужки змінює хід історії не завдяки могутності своєї армії чи економіки, а завдяки силі своїх слів. Таким лідером є президент України Володимир Зеленський», — пише Politico.

Видання зазначає, що Зеленський, від його зухвалого відео «Ми тут», знятого в перші дні війни на вулиці Банковій, і його культової фрази «Мені потрібна зброя, а не евакуація», до виступів парламентах Європи та світу, надихав і продовжує надихати українців протистояти повномасштабному вторгненню росії.

«Керівництво Зеленського було настільки ефективним, що йому вдалося проштовхнути речі, які донедавна були немислимими, висунувши Україну в першу чергу на членство в ЄС — і ближче, ніж хтось вважав можливим, до військового альянсу НАТО», — додає Politico.

Водночас видання припускає, що 2024 рік буде для Зеленського складнішим через виснаження українців дворічними битвами та збайдужілість європейців.

«Оскільки Захід ухиляється, а Україна продовжує стикатися з загрозою існуванню з боку свого значно більшого сусіда, Зеленський перейшов від благань західних країн про допомогу до читання їм лекцій — і це не так успішно, як його більш піднесені промови», — вважає Politico.

Крім того, до рейтингу потрапив ще один український діяч — керівник Офісу президента Андрій Єрмак, якого Politico назвало «зеленим кардиналом Києва». Він посів четверте місце в категорії «діячі».

«Андрія Єрмака в деяких колах називають «зеленим кардиналом» Києва. Це пов’язано з тим, що Єрмак очолює Офіс президента України Володимира Зеленського, чиє прізвище походить від східнослов’янського слова «зелений», а також з тим, що він має звичку відвідувати фотосесії у вбранні кольору хакі», — пояснює Politico.

Крім того, видання вважає, що Єрмак є натхненником співпраці України з країнами, що розвиваються, щоб вирвати їх з «теплих і багатих на нафту обіймів» російського президента володимира путіна.

Хто ще потрапив до рейтингу?

Найвпливовішою людиною в Європі Politico визначило колишнього прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, який зараз перебуває в опозиції. Видання назвало його «Вітром змін».

Прем’єр-міністерку Італії Джорджію Мелоні стала головним «діячем» Європи. На другому місці цієї категорії — президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Також сюди потрапив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, якого назвали «посередником».

Президент Чехії Петр Павел, як і Зеленський, потрапив до категорії «мрійники». Видання схарактеризувало його як «яструба».

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *